Pomagają nam

Polecamy

Partnerzy techniczni



WOWP – posumowanie umowy za sezon 2020/2021

30 czerwca 2021 zakończyła się podpisana na sezon 2020/2021 umowa pomiędzy naszym stowarzyszeniem a klubem, dotycząca wsparcia Akademii Widzewa przez markę Wielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy. Przedstawiamy zatem podsumowanie tej umowy.

Umowa na sezon 2019/2020 podpisana została 16 lipca 2020 roku. W ramach tej umowy marka WOWP była Sponsorem Strategicznym Akademii Widzewa. Dzięki temu m. in. na strojach wszystkich drużyn Akademii widziało logo marki. Widoczne było ono również na banerach na stadionie podczas rozgrywek pierwszej drużyny oraz w ośrodku Akademii na Łodziance podczas meczów rozgrywanych przez wszystkie drużyny Akademii. Ponadto reklama WOWP widoczna była na niemal wszystkich materiałach reklamowych wydawanych przez klub, na oficjalnej stronie i w materiałach WidzewTV.

Drużyna U17 w strojach meczowych z logo WOWP (foto: M. Bryja, widzew.com)

Ważnym akcentem podczas realizacji umowy było zapewnienie pierwszeństwa wejścia na mecze pierwszej drużyny dla członków Klubu 1910 posiadających ważne karnety, w warunkach ograniczonej liczby kibiców na trybunach wynikających z obostrzeń sanitarnych. Dzięki porozumieniu naszego stowarzyszenia z klubem kilkuset członków Klubu 1910 miało możliwość obejrzenia wszystkich udostępnionych dla publiczności meczów Widzewa w roli gospodarza. Za podjęcie tej decyzji, w imieniu wszystkich Klubowiczów składamy ówczesnym członkom zarządów klubu serdeczne podziękowania.

Istotnym i stałym elementem podsumowania kolejnych umów WOWP jest zestawienie wpływów i wydatków akcji. Rozliczenia takie są prezentowane przez nas w każdym miesiącu, ale na zakończenie każdej z umów prezentujemy zestawienie za okres wszystkich dwunastu miesięcy trwania umowy, uzupełnione o wydatki z puli WOWP dokonane przez Akademię. Bilans wydatków Akademii opracowany jest na podstawie raportów finansowych, które otrzymujemy co dwa miesiące.

W minionym sezonie stowarzyszenie w ramach prowadzonej akcji WOWP, na konto Akademii przekazało kwotę 210 000 zł. Kwota ta obejmuje zapłatę za usługi reklamowe oraz darowizny na rzecz Akademii Widzewa. Z raportów finansowych składanych przez klub wynika, że z puli WOWP wydano kwotę 193 312,58 zł. Na koncie pozostało więc 16 687,42 zł. Wynika to z braku części wydatków (takich jak wynajmowanie obiektów sportowych, transport, itp.) ze względu na zawieszenie rozgrywek drużyn młodzieżowych, spowodowane obostrzeniami sanitarnymi. Ustaliliśmy, że kwota ta zostanie rozliczona w kolejnym okresie rozliczeniowym (w trakcie trwania nowej umowy na sezon 2021/2022).

 

Podsumowanie wpłat na konto Akademii i wydatków w sezonie 2020/2021

W trakcie obowiązywania umowy, środki pieniężne z puli WOWP wydane przez Akademię przeznaczone zostały głównie na wynajem obiektów sportowych oraz transport zawodników na mecze. Pozostałe wydatki stanowiły m. in. koszty zakwaterowania zawodników w bursie oraz wyżywienie, zakup sprzętu sportowego oraz opłaty transferowe i delegacje sędziów na mecze ligowe.

 

Struktura wydatków Akademii w sezonie 2020/2021

W czasie trwania umowy na konto akcji WOWP kibice wpłacili rekordową kwotę 217 616,72 zł. W omawianym okresie znacząco wzrosła również liczba członków Klubu 1910.

Podsumowanie wpłat kibiców w czasie trwania umowy na sezon 2020/2021

Podsumowanie umowy na sezon 2020/2021 uzupełniamy o zaległe rozliczenie niewydanych przez Akademię środków przekazanych za okresy rozliczeniowe marzec-kwiecień 2020 i maj-czerwiec 2020 w ramach umowy na sezon 2019/2020. Powodem nie wydania tych środków było zakończenie rozgrywek lig juniorskich z powodu wprowadzonych obostrzeń sanitarnych.

Zaległe rozliczenie obejmowało wydatki na wynajem obiektów sportowych (49,2%), zakup sprzętu sportowego (3,2%), dopłaty do meczów wyjazdowych (11,1%), dopłaty do wyżywienia (5,1%), dopłaty do artykułów medycznych (3,1%) oraz dopłaty do ekwiwalentów za wyszkolenie (28,2%).

Podsumowanie umowy za sezon 2020/2021, a także plany związane z nową umową zaprezentowaliśmy w czwartek 29 lipca 2021 w programie Piłsudskiego 138. Zapis tego programu można znaleźć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=7nstbaLgZXU Zachęcamy do obejrzenia!

 

Copyright © 2007-2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew".
Wszelkie prawa zastrzeżone.