Kibicowanie dla wielu nie ogranicza się tylko do wspierania drużyny dopingiem i sercem na meczach przy Al. Piłsudskiego czy wyjazdach. Kibicowanie to także promowanie klubu, a przede wszystkim jego kibiców, poprawa ich wizerunku oraz pomoc ludziom potrzebującym. O tym wszystkim starają się pamiętać ludzie działający pod szyldem OSK „Tylko Widzew” czy wcześniej nieformalnej grupy „Fanatycznie Czerwoni Łódź”.
Początki działalności to rok 2004, kiedy czynnie wspomogliśmy starszych kolegów, którzy zdecydowali się ratować klub przed jego upadkiem. Celem, który udało się osiągnąć było przejęcie klubu przez Zbigniewa Bońka. Ostateczny sukces uzyskano po dramatycznych głosowaniach na walnym posiedzeniu członków RTS, w których to przewagę zdobyli kibice, a tym samym zmieniły się władze i na czele klubu stanął Zbigniew Boniek. W tym samym roku wystąpiliśmy jako „Przyjaciele Widzewa” w nieoficjalnym turnieju Kibiców Widzewa w piłce nożnej, zajmując na koniec drugie miejsce. Również w roku 2004 zorganizowaliśmy pierwszą Wigilię dla osób potrzebujących. Impreza ta była wyrazem solidarności kibiców Widzewa i ich spontaniczności. Były dowodem, że mimo braku środków da się zrobić coś innych.
Rok 2005 to zawiązanie się wcześniej wspomnianej grupy FCŁ. Szybko uzyskała poparcie kibicowskiej „starszyzny” i z tym poparciem zabrała się do ciężkiej pracy. Dzięki doświadczeniu zawodowemu wielu członków grupy oraz z młodzieńczemu polotowi niektórych udało się doprowadzić do wznowienia i nadania cyklicznego charakteru wydarzeniom, którymi wcześniej zajmowali się Bliźniacy. Testem miała być Wigilia dla osób potrzebujących odbywająca się na obiektach RKS (2005). Okazała się ona sukcesem, a ponad dwustuosobowa frekwencja była zaskoczeniem nawet dla organizatorów.
Rok 2006 to objazdy po FC Widzewa oraz wizyty piłkarzy w szkołach oraz domach dziecka. Kibice Widzewa nie zapominają jak zwykle o najbardziej potrzebujących i z okazji świąt Wielkiej Nocy przekazują dla „Hotelu dla Matek z Dziećmi Chroniącymi się przed Przemocą” świąteczne dary w postaci najbardziej potrzebnych produktów spożywczych. W tym roku zorganizowaliśmy także pożegnanie trenera Stefana Majewskiego. W ten sposób podziękowaliśmy mu za pomoc w awansie Widzewa do elity . Mamy nadzieję, że koszulka, którą od nas otrzymał oraz sama otoczka wydarzenia sprawi, że zawsze chętnie będzie wracał do miasta włókniarzy. Później nadszedł okres wakacyjny. Należy tutaj wspomnieć o mającym bezprecedensowy charakter wydarzeniu jakim było rozłożenie olbrzymiej flagi Widzewa na Czerwonych Wierchach podczas zgrupowania piłkarzy w Zakopanem.
We wrześniu 2006 roku odbył się pierwszy turniej kibiców zorganizowany przez FCŁ. Impreza połączona ze wspólnym grillowaniem cieszyła się wielkim zainteresowaniem zarówno łódzkich osiedli jak i licznych FC. W okresie zimowym pamiętaliśmy o naszych najmłodszych sympatykach. Jasełka czy Dzień Dziecka dla juniorów to imprezy, które na stałe wpisały się w kalendarz kibiców Widzewa.
Kolejne lata to przeprowadzanie wyżej wspomnianych akcji i nadanie im charakteru cyklicznego oraz działania mające poprawić wizerunek Kibiców Widzewa. Dosyć istotną akcją było zbieranie podpisów przeciwko idei powstania Stadionu MOSiR, na którym wedle intencji władz mecze miały rozgrywać oba łódzkie kluby. Tysiące podpisów zostały przekazane przez przedstawicieli grupy, radnym podczas sesji Rady Miejskiej. Okazało się to kolejnym sukcesem sympatyków RTS-u, którzy zmotywowali przedstawicieli Komisji ds. Sportu do lobbowania na rzecz projektu dwóch stadionów dzięki czemu plan wspólnego stadionu upadł.
Olbrzymim sukcesem były także transparenty o treści „Kibice Widzewa życzą miłego dnia!”, które kibice Widzewa rozwiesili na większości łódzkich wiaduktów przed meczem derbowym czy życzenia Wesołych świąt od kibiców dla mieszkańców miasta, ukazujące się na telebimie przy Centralu 2. Były to nowe pomysły, które zostały podchwycone przez resztę sympatyków i na stałe wpisały się w ich świadomość. Wiele podobnych akcji przeprowadzały później wszystkie FC Widzewa.
Czerwiec roku 2007 to formalne zawiązanie się Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców „Tylko Widzew”. Kontynuowanie wcześniej prowadzonych akcji na coraz większa skalę było niemożliwe bez sprawnie działającej, zarejestrowanej działalności.
Cykliczne imprezy organizowane przez Stowarzyszenie np. turniej kibiców, imprezy dla dzieci z roku na rok są bardziej procesjonalne i cieszą się coraz większym zainteresowaniem.
Ostatnio było o nas słuchać przy okazji wydania książki "Widzew Łódź-zarys historii klubu i jego kibiców" której Stowarzyszenie pomogło się ukazać, i która objęliśmy naszym patronatem.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich kibiców Widzewa, którzy wsparli nasze akcje i tym samym przyczynili się do szerzenia czerwonej wiary na całą Polskę.