Pomagają nam

Polecamy

Partnerzy techniczniTytuł Widzewiaka Roku 2019 przyznany!

Mecz inaugurujący rundę wiosenną sezonu 2019/2020 był okazją do zaprezentowania rozstrzygnięć kolejnej edycji plebiscytu „Widzewiak Roku”. Uhonorowanie laureata miało miejsce przed meczem Widzewa z Olimpią Elbląg, a pamiątkową statuetkę nagrodzonemu wręczyli przedstawiciele OSK "Tylko Widzew".

Kapituła organizowanego już po raz dziewiąty plebiscytu tytułem "Widzewiak Roku 2019" postanowiła uhonorować Marcina Krakowiaka.

Zwycięzca tegorocznej edycji to niezwykły kibic Widzewa, który jako jeden z niewielu od krytyki, niekiedy bardzo ostrej, czy mówienia o problemach obecnego Widzewa, przechodzi do działania. Wszystko po to by zmieniać swój i nasz Widzew na lepsze. To inicjator i niejednokrotnie główny wykonawca wielu oddolnych działań kibiców, strażnik Widzewskiej Pamięci. Tegoroczny laureat jest pomysłodawcą i twórcą wielu inicjatyw, do których należą m. in.:

  • „Widzewska Mapa Pamięci”, czyli nowatorski pomysł mapy lokalizacji grobów Wielkich Widzewiaków, która pomaga każdemu z łatwością dotrzeć do miejsca spoczynku legendarnych postaci naszego Klubu, takich jak bracia Marian i Seweryn Malinowscy, Ludwik Sobolewski i Stefan Wroński czy pani Basia Jarnecka.
  • nawiązanie kontaktu z rodzinami byłych zawodników i działaczy Widzewa, z którymi przeprowadził wiele godzin rozmów,
  • współpraca z Kołem Seniora,
  • współorganizacja spotkania historycznego przed meczem z Bytovią, podczas którego przekazano do Klubu widzewskie pamiątki i puchary,
  • zorganizowanie kibicowskiej pomocy dla widzewskiej sekcji bokserskiej,
  • pomoc przy organizacji i tworzeniu muzeum Widzewa.

Zdobywca tegorocznej nagrody Widzewiaka Roku, to także:

  • pomysłodawca i twórca „Robotniczego Szlaku” - czyli mapy lokalizacji sklepów sprzedających widzewskie piwo,
  • inicjator happeningu „Klęcznik”, który wskazał na problem z kasami naszego stadionu,
  • inicjator happeningu „Boisko przy Niciarnianej”, promującego ideę odbudowy historycznego boiska, na którym trenowało i wychowywało się wiele pokoleń widzewskich piłkarzy.

Nagrodzonemu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej owocnej pracy na rzecz Widzewa!

 

Wręczenie nagrody "Widzewiaka Roku 2019"

Plebiscyt "Widzewiak Roku" to konkurs, w którym spośród kandydatur nominowanych przez kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych i Forum Kibiców Widzewa powołana przez OSK „Tylko Widzew” kapituła dokonuje wyboru Widzewiaka Roku, czyli osoby, która w danym roku najbardziej zasłużyła się dla Widzewskiej Społeczności. Kandydat pochodzić może z dowolnego środowiska związanego z Widzewem: kibice, piłkarze, trenerzy, działacze, lub też Widzewowi przychylnemu: media, politycy, celebryci, itp.

Tegoroczna edycja była już dziewiątą w historii. W poprzednich latach wyróżnieni zostali: Adrian Budka (2011). Radosław Mroczkowski (2012), Redakcja portalu Widzew To My (2013), Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź (2015), Rafał Markwant (2016), Tomasz Sadłecki (2017), Łukasz Czuku (2018). Nagrody za rok 2014 nagrody nie przyznano.

 

Copyright © 2007-2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew".
Wszelkie prawa zastrzeżone.