Pomagają nam

Polecamy

Partnerzy techniczniWidzew Cup 2017

TWlogoWYPUKŁE

Za nami 7. edycja turnieju szkolnego Widzew Cup organizowanego z myślą o uczniach łódzkich Szkół Podstawowych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew”!

 

W miniony piątek, 6 października, w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w 15 spotkaniach turniejowych zmierzyły się reprezentacje 6 łódzkich szkół: SP nr 12, SP nr 29, SP nr 34, SP nr 114, SP nr 170 oraz SP nr 193.

Zaciętej rywalizacji sportowej przyglądali się nie tylko dopingujący swoje drużyny przedstawiciele szkół, ale również gwiazdy Widzewa: Wiesław Wraga, Krzysztof Kamiński, Andrzej Grębosz, Andrzej Możejko i Andrzej Kretek. Byli zawodnicy Widzewa aktywnie uczestniczyli w turnieju sędziując poszczególne spotkania oraz wybierając najlepszego piłkarza turnieju.

Rywalizacja sportowa stała na wysokim poziomie. Zawodnicy do samego końca każdego spotkania walczyli o jak najlepszy wynik dla swojej Szkoły, co przekładało się na wiele ciekawych sytuacji i dramatycznych momentów. Obserwowanie zaangażowanie młodych piłkarzy w grę i przejęcie, jakie towarzyszy im podczas turniejowych zmagań pokazuje nam, jak bardzo potrzebne dla najmłodszych są tego typu inicjatywy. Cieszymy się, że w ten sposób możemy wspierać rozwój młodzieży oraz zachęcać ją do zainteresowania się Widzewem.

W tegorocznej edycji Widzew Cup zdecydowanie najlepiej wypadli piłkarze reprezentujący Szkołę Podstawową numer 34 i to do nich powędrował puchar za zajęcie pierwszego miejsca.

Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio uczniowie Szkoły Podstawowej nr 114 i 29 otrzymując w nagrodę również pamiątkowe puchary.

Kolejne miejsca zajęły reprezentacje Szkół 170 (IV miejsce), 12 (V miejsce) i 193 (VI miejsce).

Tradycyjnie przyznaliśmy nagrody dla najlepszego strzelca i bramkarza. Dużo emocji towarzyszyło wyborowi najlepszego strzelca turnieju. Wymagał on konkursu rzutów karnych, ponieważ aż 5 młodych piłkarzy uzyskało ten sam dorobek bramkowy. Ostatecznie konkurs rzutów karnych wygrał  Damian Glicner reprezentujący Szkołę Podstawową nr 193 , a najlepszym bramkarzem okazał się Błażej Płaczkowski reprezentujący Szkołę Podstawową nr 34.

Wszyscy uczestnicy turnieju za swoje zaangażowanie i waleczność otrzymali zestawy pamiątkowych upominków związanych oczywiście z Widzewem. Mamy nadzieję, że dzięki nim z uśmiechami na twarzach wspominać będą udział w tegorocznym turnieju.

W związku z przypadającym w tym roku X-leciem OSK „Tylko Widzew” zmagania Widzew Cup 2017 były okazją do podziękowania za wieloletnią współpracę i uhonorowania srebrnymi odznakami jubileuszowymi OSK Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 oraz Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa.

Podsumowując tegoroczną edycję nie sposób nie wspomnieć tych, dzięki którym mogła się ona odbyć. Zarząd OSK „Tylko Widzew” dziękuje szczególnie:

- Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi

- Stowarzyszeniu Byłych Piłkarzy Widzewa Łódź

- wszystkim członkom i sympatykom naszego stowarzyszenia, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w organizację turnieju.

Podsumowując tegoroczną edycję myślami jesteśmy już na kolejnej. Mamy nadzieję, że spotkamy się na niej wspólnie!
Do zobaczenia na Widzew Cup 2018!

 

Zobacz więcej zdjęć z Widzew Cup 2017

Copyright © 2007-2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew".
Wszelkie prawa zastrzeżone.