Pomagają nam

Polecamy

Partnerzy techniczniŚlubowanie Widzewiaków

W środę 1 września 2021 roku z inicjatywy naszego stowarzyszenia zorganizowane zostało ślubowanie sportowców wszystkich widzewskich sekcji. Na tę wyjątkową uroczystość zaproszono piłkarzy Widzewa pierwszej drużyny, drużyny rezerw i Akademii, a także koszykarki, gimnastyczki, piłkarzy halowych, Amp-futbolistów oraz pięściarzy.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru Widzewa przez poczet sztandarowy, który tworzyli: legenda Wielkiego Widzewa Andrzej Grębosz, trenerka sekcji gimnastycznej i wiceprezes MUKS Widzew Łódź pani Beata Pisarkiewicz oraz trener bramkarzy pierwszej drużyny, a w przeszłości pierwszy bramkarz reprezentacji Polski i Widzewa, z którym zdobył w 1996 roku Mistrzostwo Polski, trener Andrzej Woźniak.

Po wprowadzeniu sztandaru uczestniczący w ślubowaniu kapitanowie i przedstawiciele poszczególnych drużyn i sekcji powtarzali odczytaną przez prowadzącego uroczystość Marcina Tarocińskiego słowa ślubowania:

Uroczyście ślubuję godnie reprezentować herb oraz barwy łódzkiego Widzewa.

Stać na straży jego dobrego imienia, zarówno na arenach sportowych, jak i w życiu prywatnym.

Nauczony historią ludzi oddanych Widzewowi obiecuję stawiać czoło wszelkim przeciwnościom,

okazywać "Widzewski Charakter", rozumiany jako uczciwą, honorową oraz mężną walkę realizowaną twardo i do końca.

Stać ramię w ramię ze swoją drużyną tak w chwilach słabości, zwątpienia, jak i triumfu.

 

Razem Tworzymy Siłę!

Wśród zgromadzonych na uroczystości osób, oprócz widzewskich sportowców nie zabrakło również działaczy widzewskich sekcji: właściciela piłkarskiego Widzewa Tomasza Stamirowskiego oraz prezesów Mateusza Dróżdża i Michała Rydza, a także prezesa MUKS Ryszarda Andrzejczaka, przedstawiciel Koła Seniora, pracowników klubu i rodziców najmłodszych sportowców Widzewa. Na zakończenie uroczystości wszystkie widzewskie sekcje stanęły do wspólnej fotografii.

OSK „Tylko Widzew” dziękuje wszystkim widzewskim sekcjom oraz Miejskiej Arenie Kultury i Sportu za udział i wspólną organizację ślubowania. Mamy nadzieję, że ta uroczystość na stałe wpisze się w kalendarz widzewskich wydarzeń.

 

Copyright © 2007-2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew".
Wszelkie prawa zastrzeżone.