Pomagają nam

Polecamy

Partnerzy techniczniWidzewiakiem Roku 2020 został…

Początek rundy wiosennej to tradycyjnie czas rozstrzygnięć plebiscytu na tytuł „Widzewiaka Roku”. Tegoroczna edycja była już dziesiątą, jubileuszową i przyznana została za rok, w którym Widzew obchodził swoją 110 rocznicę powstania.

W tym roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. Zebraliśmy wyjątkowo dużo kandydatur wraz z uzasadnieniem, a listę 10 z największą liczbą zgłoszeń przekazaliśmy Kapitule konkursu. Na tej podstawie Kapituła wyłoniła zwycięzcę, a werdykt ogłoszony został przed meczem Widzewa z Radomiakiem Radom.

Miło nam ogłosić, że laureatami nagrody „Widzewiak Roku 2020” zostali „Bliźniacy” – bracia Tomasz i Włodzimierz Gawrońscy.

 

Wręczenie nagrody "Widzewiaka Roku 2020" Tomkowi i Włodkowi Gawrońskim

 

Nagroda „Widzewiaka Roku” przyznawana jest za działalność w ciągu jednego roku, jednak w przypadku tegorocznych Laureatów nie sposób oceniać ich dorobku nie patrząc na wiele lat wstecz. Ich kilkudziesięcioletnia już działalność na rzecz Widzewskiej Społeczności jest bardzo dobrze znana. Znane jest również ich zamiłowanie do historii, a historii Widzewa w szczególności. Przez wiele lat raczyli nas wieloma ciekawostkami z przeszłości, odkrywając w ten sposób nieznane nam epizody z historii Klubu. Ich badania i poszukiwania w archiwach oraz bibliotekach w minionym roku zmaterializowały się w postaci dwóch bardzo ważnych publikacji o najdawniejszej historii Widzewa: „Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne” i „TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno? Odpowiedź po 110 latach”. Dzięki nim poznaliśmy historię początków klubu oraz jego reaktywacji po I wojnie światowej, poznaliśmy tak niezwykłych Widzewiaków, jak bracia Malinowscy. Dzięki nim historia Widzewa stała się dla nas czymś ważnym, ciekawym i atrakcyjnym. Dzięki między innymi Ich pracy jesteśmy w przededniu otwarcia pierwszego muzeum Widzewa. Tego nikt przed nimi nie dokonał i pewnie już nikt nie dokona, bo taki jest przywilej pionierów i pasjonatów.

Na zakończenie przedstawiamy listę wszystkich dotychczasowych laureatów:

  • Adrian Budka - 2011.
  • Radosław Mroczkowski - 2012.
  • Redakcja "Widzew To My" - 2013.
  • W roku 2014 tytuł nie został przyznany.
  • Reaktywacja Tradycji sportowych - 2015.
  • Rafał Markwant - 2016.
  • Tomasz Sadłecki - 2017.
  • Łukasz Czuku - 2018.
  • Marcin Krakowiak - 2019.
  • Tomasz i Włodzimierz Gawrońscy - 2020.

Copyright © 2007-2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew".
Wszelkie prawa zastrzeżone.