Pomagają nam

Polecamy

Partnerzy techniczniWOWP – posumowanie umowy za sezon 2019/2020

W czwartek 16 lipca 2020 roku została zawarta kolejna umowa pomiędzy naszym stowarzyszeniem a klubem, dotycząca wsparcia przez markę WOWP Akademii Widzewa. To już kolejna umowa w ramach, której kibice Widzewa stają się sponsorami klubu i już trzecia na mocy, której marka WOWP jest Sponsorem Strategicznym Akademii Widzewa.

 

Wielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy jest inicjatywą zapoczątkowaną w 2013 roku przez kibiców i od samego początku prowadzone przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew”. Akcja polega na gromadzeniu środków pieniężnych wpłacanych przez kibiców na specjalnie przeznaczone do tego celu konto i przekazywaniu ich na potrzeby klubu. Początkowo akcja nakierowana była na pomoc upadającej spółce poprzednich właścicieli Widzewa, a od 2015 wspiera odbudowę Widzewa w ramach nowego podmiotu. Od kilku lat wsparcie finansowe akcji WOWP przeznaczone jest na rozwój akademii piłkarskiej naszego klubu. Regularne wpłaty na konto Akademii Widzewa pomagają w jej funkcjonowaniu oraz rozwoju. Gromadzone w ramach akcji WOWP środki przeznaczane są m.in. na wynajem obiektów sportowych dla Akademii, transport na mecze młodych piłkarzy czy wszelkiego rodzaju opłaty związane z funkcjonowaniem w ramach związku sportowego prowadzącego rozgrywki ligowe drużyn młodzieżowych i wiele innych. Środki pochodzące z WOWP pomagają również w rozwoju Akademii. Dzięki nim możliwe było zakupienie sprzętu rehabilitacyjnego czy sprzętu niezbędnego dla procesu szkoleniowego.

 

Podsumowanie umowy za sezon 2019/2020

30 czerwca 2020 roku zakończyła się umowa podpisana na sezon 2019/2020, w ramach której przekazaliśmy na konto Akademii kwotę 210 000 zł. Z raportów finansowych składanych przez klub wynika, że z puli WOWP wydano kwotę 177 789,00 zł. Na kocie pozostała więc kwota 32 210,17 zł. Jest to głównie efekt braku części wydatków (takich jak wynajmowanie obiektów sportowych, transport, itp.) ze względu na wstrzymanie rozgrywek drużyn młodzieżowych spowodowane obostrzeniami sanitarnymi.

 

Podsumowanie wpłat na konto Akademii i wydatków w sezonie 2019/2020

W trakcie obowiązywania umowy, środki pieniężne z puli WOWP wydane przez Akademię przeznaczone zostały m.in. na wynajem obiektów sportowych, zakup sprzętu sportowego, transport zawodników na mecze, zakwaterowanie zawodników w bursie oraz wyżywienie, a także na zakup artykułów medycznych (w tym sprzętu do rehabilitacji), ubezpieczenia zawodników, dopłaty do obozów sportowych, zakup sprzętu do prowadzenia szkolenia, opłaty transferowe i delegacje sędziów na mecze ligowe.

W trakcie trwania umowy na konto akcji WOWP kibice wpłacili kwotę 189 198,77 zł.

Struktura wydatków Akademii w sezonie 2019/2020

 

 

Podpisanie umowy na sezon 2020/2021

Nowa umowa na sezon 2020/2021 obowiązuje od 16 lipca 2020 do 30 czerwca 2021. Na mocy tej umowy marka WOWP pozostanie Sponsorem Strategicznym Akademii Widzewa. Oprócz tytułu, umowa gwarantuje m.in. że logo akcji widoczne będzie na strojach meczowych piłkarzy wszystkich grup młodzieżowych i rezerw, a banery reklamowe widoczne będą na stadionie podczas meczów pierwszej drużyny. Tak jak w przypadku poprzednich umów na naszych kanałach informacyjnych będziemy prezentować rozliczenia okresowe z realizacji bieżącej umowy, a także prezentować podsumowania.

O podpisanej umowie, a także na temat zakończonej rozmawialiśmy z prezes Widzewa Łódź Martyną Pajączek oraz dyrektorem Akademii Widzewa w programie Piłsudskiego 138 w telewizji klubowej WidzewTV (https://www.youtube.com/watch?v=6QBe0XKcJVs).

 

Program Piłsudskiego 138

 

 

 

 

Copyright © 2007-2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew".
Wszelkie prawa zastrzeżone.