Pomagają nam

Polecamy

Partnerzy techniczniOdznaki Klubu 1910

Przy okazji spotkania Klubu 1910 z zarządem Widzewa Łódź, kolejni klubowicze uhonorowani zostali specjalnymi, dedykowanymi odznakami. Czym są te specjalne odznaki? W tym artykule postaramy się przypomnieć i przybliżyć cel oraz sposób ich przyznawania i wręczania członkom Klubu 1910.

 

 

Klub 1910 to forma grupowania i wyróżniania kibiców, którzy kierując swą bezinteresowną pomoc na konto akcji Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy wspierają proces wsparcia finansowego klubu Widzew Łódź, a w sposób szczególny budowanej w klubie Akademii Piłkarskiej. Jedną z form wyróżniania członków Klubu 1910 jest przyznawanie im dedykowanych odznak z limitowanej serii. Każda z odznak jest numerowana i posiada certyfikat, co dodatkowo dodaje im wyjątkowości i wartości kolekcjonerskiej. Odznaki przyznawane są w trzech kategoriach:

  • kategoria I – odznaki tej kategorii przyznawane są osobom i instytucjom, które wsparły akcję WOWP kwotą co najmniej 10 000 zł;
  • kategoria II – odznaki tej kategorii przyznawane są osobom i instytucjom, które wsparły akcję WOWP kwotą z przedziału od 5 000 do 10 000 zł;
  • kategoria III – odznaki tej kategorii przyznawane są osobom i instytucjom, które wsparły akcję WOWP kwotą z przedziału od 1 000 do 5 000 zł.

Od 2013, czyli od powstania WOWP, przyznanych zostało 6 odznak I kategorii, 33 odznaki II kategorii i 449 odznak III kategorii, a do klubowiczów trafiły łącznie 124 odznaki.

Odznaki Klubu 1910 najczęściej wręczane są przy okazji spotkań członków Klubu 1910 ze specjalnie zaproszonymi gośćmi. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce podczas niedawnego spotkania z prezesem Mateuszem Dróżdżem i wiceprezesem Michałem Rydzem. Wręczonych wówczas zostało 25 odznak. Podobnie było podczas spotkania październikowego gdzie gośćmi byli przedstawiciele sztabu szkoleniowego Widzewa. Wówczas to swoje odznaki odebrało 18 klubowiczów.

 

Każda odznaka Klubu 1910 posiada unikalny numer oraz certyfikat

Wyjątkowa uroczystość miała miejsce w kwietniu 2021 roku, gdy przed meczem z Górnikiem Łęczna na stadionie nagrodzeni zostali Widzewiacy, którzy na co dzień decydują o losach naszego klubu, pracują na jego rzecz lub dbają o jego historię. Tego dnia odznaki Klubu 1910 trafiły m.in. do profesora Leszka Bohdanowicza, ówczesnego przewodniczącego Rady Nadzorczej Widzewa Łódź SA, Remigiusza Brzezińskiego - członka Stowarzyszenia Reaktywacji Tradycji Sportowych i Rady Nadzorczej Widzewa Łódź SA, a także do Marcina Głowackiego, byłego członka zarządu Reaktywacji, Włodzimierza Gawrońskiego, widzewskiego historyka i pracownika klubu – Dawida Sobieskiego.

 

Wręczenie odznak Klubu 1910 widzewskim działaczom w "Sercu Łodzi" (kwiecień 2021)

Odznaki Klubu 1910 wręczane były również w innych okolicznościach, np. w zaciszu klubowych gabinetów, gdzie swoje odznaki otrzymali m.in. dwaj prezesi Widzewa Przemysław Klementowski i Piotr Szor, przy okazji domowych meczów Widzewa, na trybunach Serca Łodzi, a także na umówionych specjalnie spotkaniach z przedstawicielem OSK „Tylko Widzew”.

Odznaki wręczaliśmy również w widzewskim pubie, a także w gabinecie prezesa Widzewa

Warto również zauważyć, że wciąż nie udało się niestety wręczyć wielu osobom odznak Klubu 1910. Wśród takich osób są również te, które już nie uczestniczą w akcji WOWP. Oczywiście wszystkim, którzy spełnili przedstawione na wstępie wymogi, odznaki zostały przyznane. Są i czekają na wręczenie. OSK „Tylko Widzew” zachęca do kontaktu w sprawie odbioru odznak, szczególnie te osoby, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniach Klubu 1910 z racji miejsca zamieszkania oraz byłych klubowiczów. W tej sprawie oraz wszystkich innych związanych z akcją Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy i Klubu 1910, można pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Copyright © 2007-2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew".
Wszelkie prawa zastrzeżone.