Pomagają nam

Polecamy

Partnerzy techniczniRozstrzygnięcie plebiscytu na tytuł "Widzewiaka Roku 2021"

Przed meczem z Odrą Opole poznaliśmy rozstrzygnięcie XI edycji plebiscytu na tytuł "Widzewiaka Roku". Ta przyznawana od 2011 roku nagroda ma na celu wyłonienie i uhonorowanie Osoby, która w minionym roku najbardziej zasłużyła się dla Społeczności Widzewskiej. Kandydat pochodzić może z dowolnego środowiska związanego z Widzewem (kibice, piłkarze, trenerzy, działacze, instytucje) lub też Widzewowi przychylnemu (media, politycy, celebryci itp.). Spośród propozycji zgłaszanych przez kibiców, wyboru "Widzewiaka Roku" dokonuje powołana przez nasze stowarzyszenie Kapituła Nagrody. Tegoroczna edycja ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców, o czym świadczyć może duża liczna zgłaszanych kandydatur.

Kapituła Nagrody „Widzewiak Roku 2021” postanowiła przyznać ten tytuł Dyrektorowi Akademii Piłkarskiej Maciejowi Szymańskiemu. Maciej Szymański jest związany z naszym Klubem od najmłodszych lat. Najpierw jako kibic, piłkarz grup młodzieżowych, a później ich trener. Od 2019 roku jest Dyrektorem Akademii Piłkarskiej Widzewa Łódź. W między czasie pracował w akademiach innych klubach i był członkiem sztabu młodzieżowej reprezentacji Polski. Ale nawet wtedy nie krył swojego przywiązania do wartości i tradycji Widzewa. Dziś stara się je zaszczepić w młodych zawodnikach Akademii. Wraz z jej pracownikami organizuje spotkania, na których przedstawiana jest historia Klubu, a także akcje sprzątania grobów osób związanych z Widzewem przed Świętem Zmarłych. Zwraca również uwagę na wychowanie młodych piłkarzy i społeczną odpowiedzialność. Dlatego Akademia często włącza się ona w akcje charytatywne.
Maciej Szymański jako Dyrektor stale rozwija Akademię Widzewa Łódź. Od kiedy nim został, stopniowo i konsekwentnie podnosi ona swój poziom organizacyjny i piłkarski. Tylko w ostatnim sezonie do Centralnej Ligi Juniorów awansowała drużyna U15, utrzymał się w niej zespół U17, drużyna U19 awansowała do Makroregionalnej Ligi Juniorów, a będąca w strukturze Akademii druga drużyna Klubu awansowała do IV ligi oraz finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zawodnicy Akademii coraz częściej biorą także udział w treningach i meczach pierwszej drużyny Widzewa Łódź, a wielu z nich ma za sobą debiuty w pojedynkach ligowych i pucharowych.

Maciej Szymański został tym samym dziesiątym laureatem nagrody "Widzewiaka Roku". Dyrektorowi naszej Akademii serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Na zakończenie przypominamy rozstrzygnięcia z poprzednich edycji:

 • 2011 - Adrian Budka
 • 2012 - Radosław Mroczkowski
 • 2013 - Redakcja "Widzew To My"
 • 2014 - tytuł nie został przyznany
 • 2015 - Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych
 • 2016 - Rafał Markwant
 • 2017 - Tomasz Sadłecki
 • 2018 - Łukasz Czuku
 • 2019 - Marcin Krakowiak
 • 2020 - Tomasz i Włodzimierz Gawrońscy
 • 2021 - Maciej Szymański

 

Copyright © 2007-2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew".
Wszelkie prawa zastrzeżone.