Pomagają nam

Polecamy

Partnerzy techniczniWielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy

WTWWP  miniOrkiestra powstała żeby wspomóc Widzew, NASZ Widzew. Chcąc uniknąć roztrwonienia środków zebranych przez środowisko kibiców, wstrzymywaliśmy się z działaniami, czekając aż cel pomocy zostanie jasno określony. Przez prawie dwa lata uznaliśmy, że tylko dwie pozycje powinny zostać przez Orkiestrę sfinansowana. Reszta byłaby tylko łataniem dziur w klubowym budżecie, dziur których i tak środki gromadzone przez kibiców nie byłyby w stanie zasypać. Wielu kibiców nie widząc celu bądź obawiając się roztrwonienia środków przez klubowych ignorantów powstrzymało się lub zaprzestało wpłat na Orkiestrę. Dzisiaj ich obawy zostały rozwiane. Cel jest jeden - odbudowa Widzewa. W tej odbudowie, my kibice chcemy uczestniczyć jako równoprawny partner pozostałych widzewskich środowisk. Chcemy mieć swój wkład na każdym polu odbudowy klubu. Wkład intelektualny, wkład zadaniowy, wkład finansowy. Do realizacji dwóch pierwszych stworzyliśmy zespół fachowców z różnych dziedzin, posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Wkład finansowy osiągnąć możemy tylko dzięki mobilizacji całego środowiska kibiców Widzewa. Stąd reaktywacja WOWP jako formy pozyskiwania środków na odbudowę klubu.

Całość pomysłu oparliśmy na sygnałach jakie docierały do nas, a mówiących o tym, że są w gronie kibiców Widzewa ludzie zainteresowani tego rodzaju pomocą. W gronie członków OSK „Tylko Widzew” doszliśmy do przekonania, że potrafimy przeprowadzić całą akcję w taki sposób aby nie budziła ona ŻADNYCH kontrowersji. Wiemy jak zrobić to w sposób transparentny oraz, korzystając z naszej bliskiej współpracy z klubem, w sposób najbardziej dla klubu pomocny.

Przygotowując akcję przyjęliśmy następujące założenia:

 1. Wszelkie zebrane w ramach akcji środki pomocowe przekazane zostaną na potrzeby stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew, a w szczególności jego drużyny piłkarskiej.
 2. Przekazanie środków odbywać się będzie w formie opłacanej składki członkowskiej OSK jako członka wspierającego RTSu przy jednoczesnym założeniu pełnego zaufania do Zarządzie RTSu i jego pracy.
 3. Dopuszczalna jest również forma świadczenia wsparcia realizowana poprzez zakup wybranych usług czy produktów. Każda z ww. operacji realizowana będzie w porozumieniu z zarządem naszego klubu oraz przy aprobacie zarządu OSK.
  1. Rozpatrywaliśmy i braliśmy pod uwagę wiele możliwości świadczenia pomocy. Wśród nich wymienić można takie przykłady jak zakup sprzętu sportowego dla drużyny czy zakup odżywek dla piłkarzy. Lista możliwej oferowanej pomocy jest otwarta i będzie uzupełniana w ramach naszej współpracy z klubem.
  2. Akcja pomocowa realizowana będzie z środków jakie przekazane zostaną na dedykowane do tego celu subkonto działające przy oficjalnym rachunku bankowym OSK „Tylko Widzew”. Jego numer znajduje się w stopce niniejszej informacji.
  3. Dla subkonta prowadzona będzie właściwa polityka rachunkowa oraz informacyjna. Nikt kto dokona wpłaty na konto nie powinien mieć żadnych wątpliwości co do sposobu wykorzystania  środków jakim będziemy dysponowali w ramach akcji.
  4. Przygotowując akcję liczymy na to, że znajdzie się grono darczyńców, którzy systematycznie, w sposób cykliczny , zasilać będą konto deklarowaną kwotą. Jednocześnie w ramach akcji nikt nie planuje kwestionować pojedynczych, nawet najdrobniejszych wpłat. Jeśli taka będzie wola darczyńców stworzona zostania ich lista, którą publikować będziemy na stronach OSK.
  5. Zakupy realizowane z środków zgromadzonych na subkoncie potwierdzane będą każdorazowo fakturami zapisanymi na OSK.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji! Nie warto pozostać obojętnym w tym krytycznym dla naszego klubu momencie.

Liczymy, że sam pomysł jaki i sposób jego realizacji przekonają uczestników akcji do dalszych działań, pozwolą rozwinąć sprawę z iście widzewskim rozmachem, a  pomoc okazana klubowi zwróci nam się z nawiązką w postaci emocji generowanych w czasie zwycięskich meczów naszej drużyny.

Wpłaty prosimy kierować na konto:

35 1940 1076 3042 4575 0001 0000

W tytule wpłaty prosimy KONIECZNIE o umieszczenie wpisu:

„Darowizna na rzecz działalności statutowej stowarzyszenia”

PS

W przypadku zapytań, wątpliwości związanych z akcją prosimy o kierowanie zapytań na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub też wykorzystując stosowną opcję na niniejszej stronie.

Informujemy również, że istnieje możliwość udzielenia bezpośredniego wsparcia dla naszego klubu. Szczegóły znajdziecie na stronie:

https://www.laczynaswidzew.pl/jak-mozesz-wesprzec-widzew-

Copyright © 2007-2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew".
Wszelkie prawa zastrzeżone.